۰ نفر
۷ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۲:۰۶

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز 17 واحد دیگر کاهش یافت.

گروه اقتصاد: در حالی بورس تهران کار خود را امروزو بین دو تعطیلی به پایان رساند که نسبت به روز دوشنبه افت شاخص آرام تر بود.به طوری که در پایان معاملات شاخص به واسطه تاثیر منفی دو شرکت توسعه معادن فلزات وبانک پارسیان با 17 واحد کاهش به رقم 8248 واحد رسید.

همچنین 122 میلیون سهم به ارزش 139 میلیارد ریال در بورس تهران مورد معامله قرار گرفت که دراین میان قیمت سهام شرکت های فراورده های نسوزایران،تولید سموم علف کش وتوسعه معادن فلزات با بیشترین کاهش وگروه دارویی سبحان با بیشترین افزایش قیمت روبرو شدند.

امروز شرکتهای دارویی کانون توجه سرمایه گذاران بود. به طوری که در شرکت  دارویی لقمان و دارویی سبحان با صف سنگین خرید روبه رو شدند و نمادهای البرزدارو، داروسازی کوثر و کیمیدارو نیز با اقبال و تشکیل صف روبرو شدند.شرکت های دارویی نه تنها تا کنون و طبق بررسی ها به پیش بینی های خود دست یافته اند بلکه این شرکت ها سود سال 88 خود را با افزایش نسبت به امسال پیش بینی کرده اند و این پیش بینی ها  درشرایطی که شرکت های دیگر در اطلاعیه های خود خبر  از تعدیل منفی می دهند برای سرمایه گذاران قابل  توجه است.  به نظر می رسد تا برگزاری مجامع عادی شرکت های دارویی که بیشتر در اردیبهشت ماه برگزار می شود ، بازار اقبال خوبی به این نمادها داشته باشد و پس از سپری یک سال کم فروغ، شاهد قرارگیری دوباره این نمادها در کانون توجه باشیم. تقسیم سود مطلوب این گروه نیز می تواند از دیگر دلایل اقبال بازار باشد.

در مقابل استقبال از دارویی ها امروز در نمادهای بانکی شاهد اقبالی کمتر از روزهای قبل بودیم. بانک ملت با معاملاتی سنگین روبرو شد که کاهش قیمت تا 1050 ریال نرخ عرضه اولیه از تحولات مهم بود که نشان از فزونی عرضه ها بر این نماد تازه وارد بود. صف فروش بانک پارسیان نیز با جمع آوری روبرو شد و معاملات در قیمت های حوالی 1600 ریال متعادل بود. بانک کارآفرین نیز امروز تا نرخ های کمتر از 2670 ریال کاهش یافت اما دوباره به نرخ 2700 ریال بازگشت.

در ابتدای معاملات امروز، نماد ایران ترانسفو برای تعیین سود  سود سال 88 خود متوقف شد. توقف نماد این شرکت ، اقبال به نیروترانس را افزایش داد به گونه ای که نزدیک به 600 هزار سهم صف خرید در این نماد تشکیل شد.

همچنین بر اساس گزارش مدیریت بازار ،امروز نمادهای  معاملاتی شرکت شهد ایران ، فرآورده های نسوز آذر ، صنایع کاشی اصفهان ، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ، تولید سموم علف کش با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/1388و نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی آماده بازگشایی شدند.همچنین  در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری سپه جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه متوقف شد.

 

 

 

 

 

کد خبر 4398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =