۰ نفر
۱۱ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۳:۵۳

12 روز پس از واگذاری سهام بانک ملت، هر سهم این بانک امروز تا 3 تومان ارزان شد.

گروه اقتصاد: امروز بانک ملت با معاملات 23 میلیون سهمی مواجه شد و اگر سهامدار عمده به حمایت از نماد نمی آمد میانگین قیمت سهم به 102 تومان هم می رسید. چرا که در جریان معاملات قیمت 102 تومان هم برای سهم ثبت شده است. تقاضا برای فروش سهام بانکی که از زمان عرضه آن 12 روز بیشتر نمی گذرد  تنها یک دلیل دارد و آن هم اعتقاد بازار به قیمت بالای سهم در روز عرضه بود.

در حالی 5 درصد سهام این بانک در روز 30 بهمن و با قیمت 105 تومان علی رغم میل سرمایه گذاران و به اصرار سازمان خصوصی سازی واگذار شد که  در 4 اسفند   قیمت به 1065ریال رسید. اما سهام بانک ملت اولین تجربه نا موفق برای شرکت های اصل 44 است که با وجود گذشت 12 روز رشد قیمتی نداشته است.

امروز بانک ملت  حتی تا نزدیکی درصد منفی نیز سقوط کرد و حفظ تعادل سهم در روزهای آینده در گرو حمایت ها است. بانک پارسیان نیز با صف فروش 2 میلیون سهمی به کار خود پایان داد در حالی که 7/1 میلیون سهم نیز معامله شده بود.

امروز وضعیت معاملات نسبت به روز گذشته کاهش چشمگیری داشت به طوری که امروز 5 میلیون سهم به ارزش 117 میلیارد ریال در بورس تهران معامله شد در حالی که دیروز 515 میلیون سهم به ارزش 486 میلیارد ریال مورد معامله قرار کرفته بود.

امروز برای نماد ایران ترانسفو دو بار صف های خرید بیش از 500 هزار سهمی تشکیل شد و حدود یک میلیون سهم در نرخ 8146 ریال معامله شدند. اما نماد تا قیمت 7740 ریال نیز کاهش یافت تا در نهایت فزونی عرضه ها، صف فروش فردا را قطعیت بخشد. در صورت تشکیل صف فروش برای بترانس، به احتمال فراوان می توان منتظر تزلزل صف خرید بیش از یک میلیونی نیروترانس نیز باشیم. گرچه این نماد چندان رشد قیمت نداشته اما به زحمت روندی خلاف جهت بترانس می گیرد و به این ترتیب احتمال روان شدن معاملات بنیرو وجود دارد. موتوژن هم از گروه صنعت برق امروز در درصد مثبت معامله می شد ضمن آن که تجهیز نیروی زنگان از شرکت های زیر مجموعه ایران ترانسفو نیز هم گام با بترانس در درصد مثبت، امروز را آغاز کرد و در درصد منفی به کار خود پایان داد.امروز شاخص با افت 16 واحدی نسبت به روز گذشته به رقم 8226 واحد رسید. 

وضعیت نمادها

بر اساس گزارش مدیریت بازار ،امروز  نماد معاملاتی پنج شرکت آماده انجام معامله شدند.بر این اساس نماد شرکت های سیمان خزر و توسعه صنایع بهشهر با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29/12/1388 ، شرکت شکر با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 31/6/1388 ،  شرکت پرمیت با توجه به تغییر طبقه بندی از فهرست شرکت های غیر رسمی به بازار دوم و اعلام پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 30/8/1388، حق تقدم لامیران با توجه به ادامه مهلت پذیره نویسی بازگشایی شدند.

 

کد خبر 4592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =