شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته 63 واحد کاهش یافت.

گروه اقتصاد: بیشترین حجم و ارزش معامله سهام در هفته ای که گذشت به نماد مالی و اعتباری معادل 13.6 درصد کل ارزش بورس  اختصاص یافت. به طوری که  ارزش معاملات کل بورس در هفته منتهی به 14 اسفندماه  706 میلیارد ریال به ارزش 102 میلیارد و 747 میلیون ریال بوده است.حجم معاملات بورس نیز در هفته ای که گذشت 614 میلیون سهم بود که این شرکت 98.3 معادل 15.9 درصد از این حجم را به خود اختصاص داد.

سرمایه گذاری شاهد پس از سینا بیشترین حجم معامله را از آن خود کرد.در این هفته18 میلیون سهم  سرمایه گذاری شاهد به ارزش 53 میلیارد ریال در بورس مورد معامله قرار گرفت که این شرکت به لحاظ ارزش معاملات در رتبه دوم ایستاد.

در مقابل ایران تایر با معامله یک هزار سهمی به ارزش یک میلیون ریال کمترین ارزش معاملات را داشت.ماشین سازی نیرومحرکه نیز کمترین حجم معاملات را از آن خود کرد.همچنین در بررسی آمار بورس در هفته گذشته ایرانیت با 2554 درصد بیشترین رشد قیمتی و حق تقدم صنعتی پارس مینو کمترین رشد قیمتی را به خود اختصاص دادند.حجم و ارزش معاملات بورس در این هفته نسبت به هفته گذشته به ترتیب 8 و 12 درصد افزایش یافته است که با لحاظ 3 روز معاملاتی هفته قبل حجم و ارزش کاهش یافته است.

افت 63 واحدی شاخص
بر اساس این گزارش در پایان هفته جاری شاخص کل بورس به رقم 8185 واحد رسید که نسبت به ابتدای هفته 63.6 واحد کاهش یافته است.از ابتدای سال نیز شاخص با افت 1896 واحدی مواجه شده است.

شاخص صنعت هم در پایان هفته با 45.6 واحد کاهش نسبت به ابتدای هفته بر روی رقم 6352 واحد رسید.

رفع گره های فردا
مدیریت بازار بورس اوراق بهادار تهران ، فهرست شرکتهای مشمول دستورالعمل رفع گره معاملاتی روز شنبه مورخ 17 اسفند ماه 1387 را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش در معاملات روز چهارشنبه مورخ 14 اسفند ماه ، نماد معاملاتی شرکت های سرمایه گذاری صنعت بیمه ، سیمان شرق ، سرامیک های صنعتی اردکان ، نفت پارس ، ملی صنایع مس ایران ، کابل البرز ، کمباین سازی ایران ، رینگ سازی مشهد ، داملران ، سیمان اردبیل و آهگ آذر شهر ، سیمان دورود ، پتروشیمی فارابی ، قند شیروان قوچان و بجنورد ، آبگینه ، فرآورده های نسوز آذر ، صنایع کاشی و سرامیک سینا ، کاشی سعدی ، معادن منگنز ایران  و ایران مرینوس دارای صف فروش بودند .

کد خبر 4880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =