۰ نفر
۲۰ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۰

شاخص کل بورس تهران امروز افزایش یافت.

گروه اقتصاد: امروز نماد پالایش نفت اصفهان در حالی بازگشایی شد که این شرکت  سود سال 87 خود را تا 180 تومان افزایش داده اما برای سال آینده پیش بینی سودی پایین تر از این رقم و 130 تومان اعلام کرده است .

در سایه افزایش سود سال جاری این شرکت امروز با 14 درصد افزایش نرخ بازگشایی شد و معاملات پر حجم 5/3 میلیون سهمی را نیز پشت سر گذاشت. به این ترتیب این نماد موفق شده در شرایط بسیار راکد بازار، بیش از 50 درصد از کف قیمتی خود رشد داشته باشد.ضمن آنکه امروز بیشترین رشد قیمت،بیشترین تقاضای خرید و بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص توسط پالایش نفت اصفهان صورت گرفت.به طوری که علی رغم آنکه در ساعات ابتدایی بازار شاخص روند نزولی داشت در ساعت 11 صبح و با بازگشایی نماد پالایش نفت و تاثیرمثبت 43.6 واحدی شاخص روندی صعودی به خود گرفت و 30.5 واحد نسبت به دیروز افزایش یافت.با این حساب شاخص کل بورس امروز با رقم 8126 به کار خود پایان داد.

کارشناسان بر این باورند که دو اتفاق مهم رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی و لغو اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در مجلس، روند معاملات را در روزهای پایانی سال بهبود خواهد داد.

28.5 درصد ارزش معاملات در اختیار یک شرکت

امروز 25 میلیون سهم به ارزش 59.5 میلیارد ریال در بورس مورد معامله قرار گرفت که در این میان 14 درصد حجم معاملات و 28.5 درصد ارزش معاملات به پالایش نفت اصفهان اختصاص یافت.

همچنین امروز پتروشیمی فن آوران با بیش از 2 میلیون سهم صف خرید بدون عرضه مواجه شد و پتروشیمی خارک در سطح 250 هزار سهم معامله شد و بازار را با تنها 100 هزار سهم صف فروش به پایان رساند. انتظار ادامه وضعیت رو به رشد این نمادها دور از ذهن نیست با در نظر گرفتن این نکته که قیمت ظرف یک هفته اخیر حدود 20 درصد رشد داشته و به بشکه ای بیش از 47 دلار رسیده است.

نمادهای دارویی نیز امروز با اقبال روبرو شدند. دارویی سبحان، سرمایه گذاری البرز و کیمیدارو در این بین با صف خرید مواجه شدند و البرزدارو نیز معاملات پر حجمی در نرخ درصد مثبت شاهد بود. اقبال به داروسازی کوثر نیز به چشم می خورد.

وضعیت نمادها

بر اساس گزارش مدیریت بازار ، نماد معاملاتی ده شرکت به شرح ذیل آماده انجام معامله می باشند :

 شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران ، صنایع بسته بندی ایران ، صنعتی آما و تولیدی گاز لوله با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29/12/1388 ، سیمان هرمزگان پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر افزایش سرمایه ، سیمان هگمتان ، پالایش نفت اصفهان و مس شهید باهنر کرمان با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 30/12/1387 و اعلام پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29/12/1388 ، نئوپان 22 بهمن با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 31/6/1388و شهدایران با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هرسهم برای سال مالی منتهی به 31/4/1388 بازگشایی شدند.

همچنین در پایان معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت های صنایع شیمیایی ایران جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور اصلاح اساسنامه ، پرمیت جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و حق تقدم لامیران با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی متوقف شدند.

کد خبر 5184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =